Bartek Malina: Brak słuchu nie przeszkadza w spełnianiu marzeń |NM 99a

Świat jest pełen niespodzianek, a do tego bywa niezwykle mały. Z moim kolejnym gościem – Bartkiem Maliną, poznaliśmy się na rajdzie rowerowym południe -> północ organizowanym przez Miłkę Raulin. To kilkudniowa wyprawa rowerowa, w trakcie której przemierzamy Polskę od gór do morza. W 2023 roku przejechaliśmy rowerem wspólnie całą trasę. Bartek nie był jednak zwykłym uczestnikiem rajdu. Jest przedstawicielem osób z niepełnosprawnościami – nie słyszy od urodzenia.

Nauczył się czytać z ruchu warg i mówić, dzięki czemu jest w stanie komunikować się z osobami, które nie znają języka migowego.  Jak kończyliśmy rajd, to przeszło mi przez myśl, żeby nagrać z Bartkiem podcast jednak zabrakło mi.. nie wiem czego. Odwagi? Determinacji? żeby Bartka zaprosić. Wróciłam do pracy i dosłownie kilka dni później koleżanka Klaudia mówi mi, że ma dla mnie pomysł na kolejnego gościa – Waldka Malinę. Podróżnika, który przemierza świat na rowerze, oraz zdobywa górskie szczyty. Ja na to, że jasne, bardzo chętnie i że to ciekawy zbieg okoliczności, bo kolega, którego poznałam na rajdzie kilka dni temu ma takie same nazwisko. Napisałam więc do Bartka czy zna Waldka. Na co dostałam odpowiedź: Tak, to mój tata! Wtedy nie było już innej drogi, tylko zaprosić obu panów do Napędzanych Marzeniami. W poprzednim odcinku podcastu, mogliście posłuchać mojej rozmowy z Waldkiem. Dziś zapraszam Was na rozmowę z Bartkiem.  Przyznam, że mam w sobie obawy. Nie wiem jak to wyjdzie. Czy będziemy dla Was zrozumiali? Jednak nie dowiem się, jeśli nie spróbujemy! A więc próbujemy! Zapraszam!

Dzisiejszy odcinek dostępny jest tylko na YouTube w wersji z napisami 🙂

W odcinku „Bartek Malina – Brak słuchu nie przeszkadza w spełnianiu marzeń |NM 99a” usłyszycie o tym:

kiedy zdał sobie sprawę z tego, że nie słyszy
-jak nauczył się mówić
-gdzie nawiązuje kontakty i co mu w tym pomaga
-jaką pasją zaraził go tata
-jakie marzenie już zrealizował
-jakie marzenie ma w planie
-jak radzi sobie za granicą
– czym jest rowerowa korona Gór Polski?

To, że obydwoje przełamaliśmy swoje bariery, pokazuje, że się da. Że ograniczenia siedzą tylko w naszych głowach. Z wielu rozmów wiem, że są szczególnie silne w głowach osób z niepełnosprawnościami, a także wśród ich bliskich. Dlatego, drogi Marzycielu, który oglądasz naszą rozmowę – mam do Ciebie prośbę. Czy w Twoim otoczeniu jest ktoś, kto mógłby skorzystać z naszej rozmowy? Jeśli tak, to prześlij mu link do niej. Chciałabym, aby ten odcinek szeroko poszedł w świat i będę Ci ogromnie wdzięczna za wsparcie. Do zobaczenia już wkrótce, w kolejnym odcinku!

 

 

Więcej o Bartku znajdziesz tutaj:

Podcast Napędzani Marzeniami dostępny jest też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top